wtorek - piątek 8.30-17.00

W tym miesiącuW tym miesiącu11159
Od początkuOd początku463865
Najwięcej dnia 07-19-2018 : 975

W kwietniu obchodzimy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieci z Punktu Przedszkolnego w Sątopach - Samulewie odwiedziły lokalną bibliotekę.

W poznawaniu pracy bibliotekarza i zwiedzaniu biblioteki w miły i zabawny sposób opowiedziały przedszkolakom słoń Teofil i krowa Matylda.

Przyjaciele biblioteki opowiedzieli dzieciom o książkach i czasopismach znajdujących się w bibliotece, o korzystaniu z komputera, a także poznały zasady wypożyczania książek.

Za wzorowe wysłuchanie przygód Pana Kuleczki i jego przyjaciół z książki Wojciech Widłaka dzieci otrzymały medale.

Przedszkolaki wykonały również piękne rysunki, które będą ozdabiały wnętrze naszej biblioteki.

Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy, otrzymali słodki prezent i z uśmiechem na buziach oraz obietnicą częstych odwiedzin powrócili do swoich dziecięcych zabaw w przedszkolu.

Nad przebiegiem tej wizyty czuwały Pani Marlena Belka z biblioteki oraz Pani Ewa Matela - Arodź ze świetlicy środowiskowej.

W środę 11 października w Filii Bibliotecznej w Sątopach – Samulewie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na które przybyło około 12 osób.

Podczas codwutygodniowych spotkań seniorzy będą rozwijać swoje zainteresowania (m.in. literackie, teatralne, historyczne), zdobywać wiedzę przydatną, potrzebną do funkcjonowania we współczesnym świecie, a także aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym swojej miejscowości oraz gminy. Ponadto pozwoli on osobom starszym nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się w piątek 27 lutego o godz. 15.30 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Filia Biblioteczna w Sątopach – Samulewo po raz pierwszy wzięła udział w „Narodowym Czytaniu”– ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W poprzednich latach cała Polska czytała dzieła Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredro. W tym roku przyszła kolej na Henryka Sienkiewicza, autora „Trylogii”.

W poniedziałek 8 września o godz. 16.00 odbyło się spotkanie w bibliotece. W pierwszej części spotkania przybliżono sylwetkę Henryka Sienkiewicza, zaś w drugiej części uczestnicy czytali fragmenty „Potopu” – wyznanie miłości Oleńce przez Kmicica, rozmowa Zagłoby z Rochem, Zagłoba walczy z małpami. Dla młodszych czytelników było głośne czytanie noweli „Janko Muzykant”.

Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już za rok – będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.

We wtorek, 25 listopada w Filii Bibliotecznej w Sątopach – Samulewo po raz pierwszy odbyło się literackie świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim ulubionym pluszakiem. W trakcie imprezy uczestnicy m.in. przedstawili swojego pluszowego przyjaciela, zapoznali się z historią powstania ich ulubieńca, a także wysłuchały opowiadania Grzegorza Lucasa i Jakuba Kuźma pt. „Chwalipięta”. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę pt. „Przygody Misia Uszatka. Wycieczka” oraz wspólnie wykonały rysunek misia.